Remek o sankcích EU proti RF: to je nekonstruktivní

Český velvyslanec v RF Vladimír Remek považuje protiruské sankce ze strany EU za nekonstruktivní nástroj, který pouze zhoršuje situaci obyčejných lidí.

Vztahy mezi Ruskem a Západem se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině. Západní země zavedly řadu sankcí vůči RF, Moskva přijala odvetná opatření.

Diplomat se domnívá, že je nutné věnovat se zlepšování vztahů mezi RF a EU. „Nemyslím si, že je možné nějakým prudkým skokem něco udělat (ke zlepšení vztahů mezi RF a EU — red.) v nejbližší budoucnosti. Ale je jasné, že je třeba se tomu věnovat“, řekl v interview pro RIA Novosti.

„Nyní připravujeme návštěvu našeho prezidenta v Rusku. Velmi doufám, že tato návštěva pomůže určitému zlepšení vzájemného porozumění. Já osobně v tomto směru zastávám názor, že samotné sankce jsou v zásadě nekonstruktivní. Náš prezident uvádí příklad se sankcemi USA proti Kubě a to, ža Amerika za téměř půl století prakticky ničeho nedosáhla. Jediné, co zpravidla doprovází sankce, je zhoršení situace obyčejných lidí. Proto neočekávám prudké změny (ve vztazích RF a EU — red.), ale doufám, že postupně se bude zlepšovat vzájemné porozumění“, dodal velvyslanec.


Není zde článek celý?