Rogozin o „kopírování“ ukrajinských motorů Severní Koreou: Není to obraz

Ruský vicepremiér Dmitroj Rogozin ve svém komentáři ke zprávám, že KLDR „zkopírovala“ ukrajinské raketové motory, uvedl, že bez ukrajinských odborníků by to bylo nereálné.

List New York Times s odkazem na utajenou analýzu amerických zpravodajských služeb a výzkum analytika centra International Institute for Strategic Studies Michaela Ellemana dříve psal, že Severní Korea mohla na černém trhu pro své balistické rakety získat motory vyrobené na ukrajinském podniku Južmaš.

Korporace tuto informaci popřela a její generální konstruktér Oleksandr Děgťarev vyslovil domněnku, že se nějaké zemi podařilo zkopírovat ukrajinské motory.

„Co znamená ‚kopie motorů‘? Není to přeci obraz nebo socha. Abyste vytvořili ‚kopii‘ musíte mít buď originál motoru, nebo jeho podrobný výkres. Navíc se bez ukrajinských odborníků, kteří jsou schopni spustit produkci na cizí technologické bázi, neobjedete. V každém případě se jedná o nelegální dodávky, které porušují všechny existující mezinárodní zákazy,“ napsal Rogozin na svůj Twitter.


Není zde článek celý?