Rogozin: tím, že zmařilo jednání, ztratilo Moldavsko stovky milionů dolarů

Tím, že zmařilo Moldavsko jednání vicepremiéra RF Dmitrije Rogozina a moldavského prezidenta Igora Dodona, ztratilo možnost doplnit státní pokladnu o desítky milionů USD díky novým ruským návrhům, které plánovala ruská delegace předložit v Kišiněvu, řekl místopředseda vlády RF v interview moldavské televizi NTV.

„Chtěli jsme udělat pro Moldavsko hodně. Mimochodem jsem letěl do Kišiněvu poté, co požádal o schůzce s členy moldavské vlády, abych zformuloval nové návrhy po linii ekonomické spolupráce“, řekl Rogozin.

„Teď už o tom mluvit nebudu, už to není aktuální. Jediným takovým hulvátským gestem ztratili, myslím si, desítky, a možná i stovky milionů dolarů“, dodal.

Rogozin podotkl, že „probíhá ničení všech dohod, které jsme měli s moldavskou vládou“.

Dodal, že koncem loňského roku probíhalo v Moskvě zasedání dvoustranné mezivládní komise, které vicepremiér předsedá za ruskou stranu. „Všichni jsme věřili, že se v našich vztazích odehrává něco důležitého. Byli jsme ochotni vyjít vstříc moldavské ekonomice a otevřít trh v jakýchsi oblastech“, řekl Rogozin.

„To je pro Moldavsko obrovský východní trh, a je třeba být prostě nepřítelem vlastní země, aby neotevřít tento trh pro vlastní farmáře a podnikatele. A najednou taková eskalace napětí“, podotkl vicepremiér.


Není zde článek celý?