Ruská vojska vyzkoušela v Sýrii nové tajné spojení

Nový způsob organizování tajného spojení otestovala ruská vojska v Sýrii za použití sítí zahraničních operátorů, prohlásil náčelník Hlavní správy spojů OS RF a náměstek náčelníka Generálního štábu OS RF generálporučík Chalil Arslanov v průběhu „kulatého stolu“ věnovaného zkušenostem z použití vojsk v Sýrii.

„V průběhu vojenské operace v Sýrii jsme poprvé vyzkoušeli a realizovali nový způsob organizování tajného spojení za použití sítí operátorů cizích států“, řekl.

Velení skupiny vojsk v Sýrii vedlo mezinárodní telefonická jednání s účastníky koalice, a vojenský personál mohl hovořit s příbuznými, dodal Arslanov.

Stacionární spojovací síť byla v Sýrii částečně zničena v důsledku bojových akcí, a nebylo možno jí použít, podotkl generál. „Její fungující část neuspokojovala potřeby skupiny vojsk, pokud jde o přenosovou schopnost, a její polní složka prakticky vůbec chyběla“, dodal.

Hlavním druhem spojů v syrských OS bylo spojení po vedení a trunkingové spojení — za jejího použití se přenášelo až 90% veškeré informace. Trunkingové systémy jsou radiální a zónové spojovací systémy, které rozdělují automaticky spojovací kanály mezi abonenty.

„V průběhu bojových akcí byl velký počet linek spojení po vedení vyřazen na udání vojáků-dezertérů, kteří měli přístup ke schématům kabelových linek, a také v průběhu tak zvané „tunelové války“, řekl Arslanov.


Není zde článek celý?