Ruské novináře nepustili na akci ASEAN kvůli džínům

Někteří ruští novináři, kteří dorazili do Manily, aby informovali o zasedání Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN), nebyli v neděli dopuštěni do tiskového centra ASEAN, neboť na sobě měli džíny.

Jak uvádí dopisovatel agentury RIA Novosti, organizátoři akce rozeslali požadovaný dress code, avšak o džínách tam nebylo ani slovo.

„Upozorňujeme zástupce médií, že je nutné mít na sobě odpovídající oblečení: smart casual a žádné gumové boty,“ stojí v doporučení.

Nicméně u vchodu se zjistilo, že filipínské představy o smart casual jsou poněkud odlišné od ostatních: džíny byly zakázané. Po dlouhém vyjednávání s pořadateli akce čtyři až pět novinářů se nakonec vrátili do hotelu a někdo se dokonce vydal do nejbližšího obchodu pro nové oblečení.

V Manile se nachází ruská delegace v čele s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Šéf ruské diplomacie se zúčastní ministerského zasedání Rusko-ASEAN, sedmé schůzky ministrů zahraničí členských zemí Východoasijského summitu a 24. regionálního bezpečnostního fóra ASEAN.


Není zde článek celý?