Rusko je připraveno reagovat na nevlídné akce ze strany USA, uvedlo ruské MZV

Rusko je připraveno k normalizaci dialogu se Spojenými státy, ale bude reagovat na možné nevlídné akce Washingtonu, stojí v prohlášení ruského ministerstva zahraničí, které bylo uveřejněno na závěr jednání šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova a amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona.

„Projednávaly se rusko-americké vztahy. Lavrov poukázal, že přijatý ve Spojených státech zákon o sankcích proti Rusku se stal dalším nevlídným a pro mezinárodní bezpečnost nebezpečným krokem, který zasadil tvrdou ránu na perspektivy dvoustranné spolupráce. Samozřejmě, že podobné akce včetně nelegálního zabavení našeho diplomatického majetku nemohly zůstat bez odezvy. Tak tomu bude i nadále. Spolu s tím jsme připraveni k normalizaci dialogu, pokud ve Washingtonu opustí konfrontační linii,“ uvádí se ve zprávě.

Lavrov a Tillerson během jednání v Manile hovořili i o situaci kolem KLDR. V této souvislosti ruský ministr „uvedl, že eskalace napětí, ke které vede americká vojenská příprava v oblasti Korejského poloostrova, je nepřípustná.

„Mluvilo se o dalších krocích v otázce řešení syrského konfliktu včetně rozvoje červencového memoranda Ruska, USA a Jordánska o vytvoření deeskalačního pásma na jihozápadě Sýrie. Lavrov akcentoval, že je nutné přísně respektovat suverenitu a teritoriální integritu této země a rovněž rezoluce Rady bezpečnosti OSN, jež položily základ pro podporu politického procesu,“ dodali na ruském ministerstvu zahraničí.


Není zde článek celý?