Rusko nebude reagovat na omezení USA ve vízové sféře, oznámilo MZV

Nehledě na rozhodnutí Washingtonu Moskva nepůjde cestou zkomplikování vydávání ruských víz americkým občanům, oznámil novinářům náměstek ruského ministra zahraničních věcí Sergej Rjabkov.

„Nebudeme dělat nic, co komplikuje život našim rodákům v USA, není jich málo. A chceme, aby cesty Američanů do Ruska byly co nejméně komplikované. Proto nepůjdeme takovou cestou zpřísnění nebo zkomplikování podmínek vydávání ruských víz. V tomto případě pro nás politika USA v této oblasti není důvodem pro přijetí stejných opatření, bylo by to kontraproduktivní,“ poznamenal diplomat.

Podle něj při probírání podobných témat západní tisk míchá boží dar s míchanými vejci.

„Poslouchá pouze sebe a ty, kteří ho zásobují „falešnými zprávami“. A my se řídíme, za prvé pochopením, co je pro nás výhodné a co potřebujeme, za druhé potřebou iniciativně neničit nic ve vztazích s USA v rozvoji kontaktů mezi lidmi, ani v oblasti rozvoje ekonomických vztahů,“ dodal Rjabkov.

Zdůraznil, že ve vízové sféře ze strany Ruska nedojde k žádným odvetným opatřením.

„Také je možné, že Američané přistoupí ke zkomplikování činnosti našich velvyslanectví a konzulátů v USA, potom bude otázka o přijetí odvetných opatření stát velmi vysoko a velmi ostře,“ uzavřel Rjabkov.


Není zde článek celý?