Rusko splatilo poslední dluh SSSR

Rusko 8. srpna splatilo poslední dluh SSSR a vyplatilo více než 125 milionů dolarů Bosně a Hercegovině, uvádí Ministerstvo financí.

Ve zprávě se uvádí, že dluh vůči Bosně a Hercegovině ve výši 125,2 milionů dolarů byl regulován dohodou mezi ruskou vládou a Radou ministrů Bosny a Hercegoviny o regulaci závazků bývalého SSSR spojených s obratem zboží mezi SSSR a bývalou Socialistickou federativní republikou Jugoslávie, která byla v Moskvě podepsána 21. března 2017 a v platnost vstoupila 20. července 2017.

„Ruské ministerstvo financí informuje o splacení dluhů Ruské federace Bosně a Hercegovině, které vyplývaly ze závazků bývalého SSSR,“ uvádí se ve zprávě.

Bosna a Hercegovina byla posledním zahraničním věřitelem bývalého SSSR nebo Ruské federace, jehož závazky nebyly regulovány.

Ve zprávě se podotýká, že v části státního dluhu RF oficiálním dvoustranným věřitelům v současnosti zůstává částka 594,3 milionů dolarů, které Rusko dluží Jižní Koreji.

„Podle stávající dvoustranné mezivládní dohodě je uvedený zůstatek splatný v období do konce roku 2025,“ uvádí ministerstvo.


Není zde článek celý?