Rusko začalo vytvářet motor PD-35 pro nové letadlo

Ruská strana přistoupila samostatně bez Číny k vývoji motoru PD-35 pro společné širokotrupé dálkové letadlo, oznámil novinářům ředitel pro mezinárodní spolupráci a regionální politiku Rostěchu Viktor Kladov.

„Pozvali jsme Číňany ke spolupráci na tvorbě motoru. Ale jelikož čas nečeká, ruská strana přistoupila k práci na motoru PD-35. Existuje rozhodnutí ruského vedení a Sjednocená korporace pro stavbu motorů už přistoupila k práci na tomto perspektivním motoru. Myslím si, že když bude tento projekt dostávat obrysy, tak se k němu čínští kolegové s radostí připojí,“ řekl Kladov.

Dodal, že motor potřebuje v první řadě Rusko, proto není důležité, jestli se bude vývoje účastnit ještě někdo.

V prosinci loňského roku rada ředitelů Sjednocené letecké korporace schválila vytvoření společného podniku s čínskou COMAC pro projekt širokotrupého dálkového letadla.

Podle úmyslu stran bude vytvářené letadlo s kapacitou 250-300 pasažérů konkurencí pro letadla dalších předních leteckých výrobců, tedy Airbusu a Boeingu, a zaujme významný podíl na trhu nejen v Rusku a Číně, ale i v jiných zemích. Cena programu je v současné chvíli vyhodnocována v rozsahu 13-20 miliard dolarů.


Není zde článek celý?