Ruský generál se poprvé obrátil k Syřanům v televizním projevu

Zástupce ruského Střediska pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii se poprvé za dobu působení Střediska obrátil k syrskému lidu s projevem, ve kterém vyzval obyvatelstvo, aby společně vzdorovalo teroristům, informuje agentura RIA Novosti.

K vystoupení zástupce velitele skupiny ruských ozbrojených sil v SAR pro usmíření znepřátelených stran generálporučíka Sergeje Kuralenka došlo ve čtvrtek v Latákii ve vysílání hlavní státní televize.

„Obracím se ke všem Syřanům, kteří chtějí osvobodit svou zemi od teroristů a obnovit mír a shodu ve své zemi. Pouze vaše společné úsilí umožní zastavit bratrovražednou válku a vrátit vytoužený mír Sýrii, jež si již vytrpěla mnoho strádání,“ prohlásil Kuralenko.

Podle něj kvůli řádění ozbrojenců byla zničena průmyslová a sociální infrastruktura, byla způsobena nenapravitelná škoda památkám světového kulturního dědictví a miliony Syřanů muselo opustit své domovy.

„Rusko vždy podporovalo Sýrii, a proto Ruská federace reagovala na prosbu Syrské arabské republiky poskytnout pomoc při likvidaci mezinárodních teroristů, kteří vtrhli do země,“ dodal Kuralenko.


Není zde článek celý?