Ruský obchod Armija Rossiji dává dárky na rozloučenou americkým diplomatům. Foto

Moskevský obchod Armija Rossiji, ve kterém se prodává zboží s vojenskou symbolikou ruské armády, ohlásil akci pro zaměstnance amerického velvyslanectví, kteří opouštějí Rusko, uvádí televize Zvězda.

V obchodě Armija Rossiji, který leží naproti amerického velvyslanectví, 30. července startovala akce Srdečné pozdravy z Ruska! Jak uvádí reportér, televize Zvězda, štáb mezinárodní agentury Associated Press rovněž dorazil do tohoto obchodu, ale nebyl označen svým logem. Pracovníci agentury si pořídili trička se symbolikou ruské armády.

Iniciátoři akce uvedli, že „20 % slevu a suvenýr na památku“ dostanou „američtí diplomaté, kteří opouštějí Rusko, pokud předloží odpovídající doklad“.

Portrety Lavrova i Šojgu
Portrety Lavrova i Šojgu

​Ruský prezident Vladimir Putin dříve oznámil, že personál americké diplomatické mise v Rusku bude takový, jako je personál ruských diplomatických zástupců v Americe, tedy 455 osob z každé země. Na americkém ministerstvu zahraničí považují postup Moskvy za neoprávněný a oznámili, že na něj budou reagovat. Ruské MZV 28. července vyzvalo USA, aby byl do 1. září počet diplomatů a technického personálu diplomatické mise v Moskvě shodný s počtem pracovníků ruských diplomatických zástupců v USA.


Není zde článek celý?