Ruský senátor: Rusko odpoví na posílení vojenské přítomnosti na Ukrajině

Spojené státy plánují rozšířit svou vojenskou přítomnost na Ukrajině, Rusko proto příjme odvetná opatření a bude posilovat své hranice, pro agenturu RIA Novosti to uvedl ruský senátor Igor Morozov.

Dříve americký ministr obrany James Mattis prohlásil, že v zájmu zajištění míru a stability Washington hodlá posílit vztahy s Kyjevem na strategické úrovni a že se zkoumá možnost dodávek bojových zbraní ukrajinské armádě.

„Je jasné, že vše nasvědčuje tomu, že USA budou na Ukrajině rozšiřovat svou vojenskou přítomnost. Vzhledem k tomu, že se to děje u našich hranic, tak budeme přijímat odvetná opatření a posilovat hranici,“ uvedl Morozov.

Podle něj toto posílení se může podobat dřívějšímu rozmístění dvou společných divizí a jedné tankové divize v Západním vojenském okruhu a rovněž rozmístění Iskanderů v Kaliningradě. „Bylo to mimo jiné i reakcí na rozmísťování amerických systémů protiraketové obrany v Rumunsku. I v tomto případě je nutné reagovat,“ řekl senátor.

Morozov podotkl, že USA podle dřívějších prohlášení stále nemají zájem vyřešit situaci na Ukrajině.

„K podobným absurdním prohlášením z Washingtonu, která překládají odpovědnost za plnění minských dohod na Rusko, doházelo i dříve. To dosvědčuje, že se i nadále snaží využít tuto otázku k tlaku na Rusko a prezidenta Vladimira Putina,“ uvedl Morozov.


Není zde článek celý?