Ruský velvyslanec v USA promluvil o své misi

Nový ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov považuje za svůj úkol nápravu vztahů mezi oběma státy, chce, aby Američané pochopili, že nepřátelství není správné, a že je třeba spolupracovat jako partneři v zájmu obou států. Řekl to v interview pro list Kommersant.

„Budu pracovat klidně, profesionálně, otevřeně, snažit se spolu s kolegy v Moskvě a Washingtonu o stabilizaci a pak nápravu rusko-amerických vztahů,“ podotkl poslanec a dodal, že je důležité dosáhnout toho, aby vztahy mezi oběma státy byly rovnoprávné, pragmatické, navzájem respektující a vzájemně výhodné.

Antonov sdělil, že cestuje do Washingtonu v pracovní náladě. Za hlavní úkol velvyslance označil zajištění a ochranu zájmů svého státu. „Má být připraven plnit tento úkol za každých podmínek, bez ohledu na to, jak se vyvíjí situace v mezistátním dialogu se zemí pobytu,“ poznamenal diplomat.

Antonov konstatoval, že rusko-americké vztahy v posledních několika letech vážně degradovaly kvůli počínání předcházející administrativy USA. „Jak nejednou mluvil náš prezident Vladimir Putin, není to naše volba. Vždy jsme měli zájem o konstruktivní spolupráci s Washingtonem v celém dvoustranném a mezinárodním pořadu jednání,“ řekl velvyslanec.


Není zde článek celý?