Saakašvili oznámil, že má plány ohledně Ukrajiny

Bývalý gruzínský prezident a bývalý gubernátor Oděsské oblasti Michail Saakašvili oznámil, že má plány spojené s Ukrajinou, konkrétně ji chce osvobodit od moldavských a doněckých oligarchů.

Píše se o tom v záznamu Saakašviliho na Facebooku, kde komentuje hru, kterou si zahrál ruský pranker Lexus s gruzínským ministrem vnitra Mgebrišvilim.

Podle Saakašviliho jsou všechny záležitosti v Gruzii proti němu vykonstruované a mají čistě politický charakter.

„Ivanišvili (bývalý premiér, miliardář Bidzina Ivanišvili — red.) se bojí mého příjezdu do Gruzie, protože gruzínský národ, který má už dostatek materiálů pro srovnání mé vlády s oligarchickým útlakem, vyjde do ulic a smete je, jen co se objevím v Tbilisi. Ale mám bližší plány spojené s Ukrajinou a s jejím vysvobozením od moldavských a doněckých oligarchů,“ napsal Saakašvili.

Ale zatím se Saakašvili nemůže vrátit ani na Ukrajinu, ani do Gruzie. Ukrajinský prezident Petro Porošenko ho 26. června zbavil občanství a ukrajinští pohraničníci mají v plánu zadržet bývalého gubernátora a zabavit mu jeho pas, pokud se pokusí překročit hranice. Gruzínské občanství Saakašvilimu odebrali už v roce 2015 a kromě toho ho ve vlasti obviňují z několika trestných činů.


Není zde článek celý?