SBU prohlásila, že byly odhaleny skupiny, které odposlouchávaly občany

Pracovníci Služby bezpečnosti Ukrajiny odhalili organizovanou skupinu, která prováděla nezákonné odposlechy občanů, včetně činitelů řady úřadů, informovala tisková služba SBU.

„Příslušníci Služby bezpečnosti Ukrajiny spolu s prokuraturou odhalili organizovanou skupinu, která se kryla za jednou z veřejných organizací Volyňské oblasti a prováděla přitom odposlech a zaznamenávání informací,“ stojí ve zprávě SBU.

Jak tvrdí v této organizaci, byly používány speciální technické prostředky, díky nimž skupina dostávala informace a prováděla sledování občanů, mezi nimiž byli i činitelé různých úřadů.

Podle informací SBU používali členové skupiny informace pro vlastní a komerční cíle. Policie provedla prohlídky v kancelářích, domech a automobilech pěti podezřelých, kdy byly zabaveny speciální prostředky tajného získávání informací, paměťové karty s fotografiemi, zbraně různého kalibru a náboje, granáty F-1 a protipěchotní miny.

„Během vyšetřování se na Službu bezpečnosti Ukrajiny obrátili obyvatelé města Luck s prohlášeními o nezákonném a skrytém sledování jejich činnosti touto skupinou. Na základě těchto faktů bylo zahájeno trestní řízení podle článku 182 (porušení nedotknutelnosti osobního života),“ stojí ve zprávě.


Není zde článek celý?