Senátor řekl, že Rusko odpoví na nová omezení pro diplomaty v USA

V případě, že USA zavedou omezení pohybu pro diplomaty Ruska, Rusko odpoví zrcadlově a „beze zbytečného prodlení“, řekl pro RIA Novosti zástupce předsedy výboru Rady federace pro mezinárodní otázky, hlava výboru Rady federace pro ochranu státní suverenity Andrej Klimov.

„Rusko v případě takových omezení bude odpovídat zrcadlově a bez velkého prodlení. Rozhodnutí bude činit politické vedení země, existují různé způsoby reakce, v daném případě ale budou odvetná opatření pravděpodobně taková,“ řekl Klimov.

Podle jeho slov po snížení počtu diplomatických pracovníků USA v Rusku a provedení opatření ve věci diplomatického vlastnictví, která byla učiněna v odpovědi na „demarši Washingtonu“ o vypovězení ruských diplomatických pracovníků z USA, „přešla situace na nulu“.

„V USA se ovšem rozhodli pokračovat v této situaci vytvořením nového napětí formou tohoto jasně nepřátelského kroku,“ konstatoval senátor.

Podle slov Klimova „by nebylo správné“ vytvářet nové podmínky pro práci diplomatického personálu USA v Rusku a ruského diplomatického personálu v USA.


Není zde článek celý?