Sestava japonské vlády rezignovala

Japonský kabinet ministrů zakončil mimořádné zasedání, na kterém členové vlády předali premiérovi Šinzó Abemu prosby o rezignaci, informuje televizní stanice NHK.

V ten samý den se odehrála schůzka vládnoucí Liberálně demokratické strany (LDP), kde byla oznámena nová jména pro vládu.

Hlavou ministerstva zahraničních věcí se stal Taro Kono, který dříve plnil povinnosti ministra pro administrativní reformy. Bývalý ministr zahraničních věcí Fumio Kishida byl jmenován do čela Rady pro politiku strany. Kishida je považován za jednoho z favoritů na post budoucího předsedy (LDP).

Svůj post si zachoval generální tajemník vlády Yoshihide Suga, ministr ekonomiky, obchodu a průmyslu Hiroshige Sekō, ministr financí Taró Asó a ministr dopravy Keiichi Ishii. Ministrem pro administrativní otázky se stala Seiko Noda a ministrem pro obnovení ekonomiky Toshimitsu Motegi.

Premiér se rozhodl přestavět svůj kabinet kvůli snížení ratingu na pozadí různých skandálů s účastí části ministrů i samotného Abeho. Post ministryně obrany dříve opustila Tomomi Inada, která, podle předpokladů, měla podíl na skrývání dokumentů o přestřelce v Jižním Súdánu během doby, kdy se tam nacházely japonské mírové síly.


Není zde článek celý?