Šlachta měl tak „úžasné lidi“, že nemohli vynášet informace. Možná jen k úžasným novinářům

Robert Šlachta předvedl zase jedno ze svých přihlouplých představení, které mají tak rádi jeho obdivovatelé mezi novináři. Bylo to během včerejšího jednání vyšetřovací komise k únikům informací z policie.

Šlachta se dušoval, že z jeho útvaru informace neunikaly, protože on „to měl postavené na lidech“. Dokonce na „úžasných lidech“. Inu a takoví úžasní lidé nic takového jistě nedělají. Leda, že by informace z živých policejních spisů vynášeli k úžasným lidem z Babišových novin. Třeba k úžasnému Ondřeji Koutníkovi, který funguje jako megafon pro každého, kdo potřebuje něco vynést a kauza zrovna zapadá do Babišova schématu boje dobra se zlem. Protože nad všemi těmi úžasnými lidmi v policii, v novinách a na státním zastupitelství stojí ten nejúžasnější člověk, a to je Andrej Babiš.

Když vysoký policejní důstojník používá opakovaně emocionální argumenty ze základní školy a sám je zjevně považuje za pádné argumenty, tak by nás mělo okamžitě vyděsit, jak asi vypadalo jeho vyšetřování. Když přitom sledujeme, které noviny vypouštějí informace z vyšetřovacích spisů a jaké styky tyto noviny v policii a v justici udržují, neboli koho z policistů a ze státních zástupců nekriticky veřejně oslavují, tak je celkem jasné, jak tato úžasná parta funguje.

Je velmi smutné, že česká média vytvořila kolem Roberta Šlachty dětinský příběh českého inspektora Cattaniho a udělala z něj ikonu antikorupčního boje. Jak je možné, že Robert Šlachta je u nás oslavovaným hrdinou, a naopak vyšetřovatel dotačního podvodu Andreje Babiše Pavel Nevtípil žádným mediálním hrdinou není a kde kdo ho zpochybňuje?

Někdo je dobrý v medializaci a vytváření filmového snu a někdo jiný zase může být silný ve sbírání faktů. Profesionální policejní vyšetřovatel nemá být miláčkem davu a nemá být popovou celebritou. Má být věcný a ctít zákon.

Není zde článek celý?