Spisovatel Jáchym Topol: Zeman je pro Českou republiku ponížením

Známý spisovatel Jáchym Topol se pro seznam.cz vyjádřil k dosluhujícímu prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi. „Tento prezident je pro Českou republiku ponížením. Není to dobré. Není dobré to, jak reprezentuje. Za tím si stojím,“ řekl Jáchym Topol.

Upozornil, že se necítí být moralistou, naznačil, že má sám chyby, ale za názorem na Zemana si stojí. „Podlézá diktátorům. To není dobré,“ řekl jednoznačně Jáchym Topol a přidal vtipnou poznámku. Jeho aktuální knihu Citlivý člověk prý koupilo nakladatelství z Číny, které dílo vydá v této zemi v čínštině. „Rád svoji knihu přibalím prezidentovi Zemanovi do kufru a může ji v Číně nabízet i s krtečkem,“ doplnil spisovatel.

K tématu Zeman ještě řekl, že doufá, že lednové volby dopadnou tak, že se za prezidenta nebudeme muset stydět. „Jsem pro Jiřího Drahoše, ale je tam více zajímavých lidí,“ uvedl.

Jáchym Topol, je známý jako básník, prozaik, v minulosti napsal také několik textů pro kapelu Psí vojáci, kterou vedl jeho bratr Filip. Celá rodina byla před rokem 1989 pronásledována komunisty kvůli svým demokratickým postojům.

Není zde článek celý?