Stone označil hlasování Kongresu o protiruských sankcích za idiotské

Americký režisér Oliver Stone má za to, že „idiotské hlasování“ v Kongresu o návrhu zákona o protiruských sankcích stupňuje ve světě napětí a provokuje vyhrocení podobné situaci před První světovou válkou.

Donald Trump podepsal ve středu zákon o nových sankcích proti Rusku, Íránu a KLDR, který byl předtím přijat Kongresem. Kongres získal víc než dost hlasů, aby překonal eventuální veto prezidenta Trumpa, proto byl v mnohém nucen zákon podepsat. Tisková služba Bílého domu zveřejnila přitom dvě prohlášení, v kterých prezident kritizuje zákon a vysvětluje, proč ho přece jen podepsal.

„Kongres schválil ruské sankce minulý týden, 419 — 3 (rozdělení hlasů — red.). Senát nezaostává: 98 — 2. Idiotské hlasování i nadále stupňuje napětí a vede k srpnu 1914,“ napsal Stone na svém účtu na Twitteru.

Podle režisérova názoru uvádí americká rozvědka do omylu sněmovnu reprezentantů a senát a provokuje prodloužení provokační války s Ruskem. „Sněmovna reprezentantů a senát nechápou, že jim americká rozvědka prostě plete hlavu a nutí k pokračování provokační války s Ruskem. Nemyslí samostatně,“ uzavřel Stone.


Není zde článek celý?