Sýrie vyzvala OSN, aby rozpustilo mezinárodní koalici vedenou USA

Sýrie ve výzvě předložené RB OSN vyzvala k rozpuštění v zemi působící mezinárodní koalice vedené USA, která se podle oznámení stálého zástupce účastní zločinů.

Píše se o tom v dopisu stálého zástupce vlády Sýrie v OSN, který je určen generálnímu tajemníkovi a Radě bezpečnosti OSN. Ve výzvě je obsaženo vyzvání členských států koalice k „distancování se od zločinů, které napáchala tato koalice jejich jménem, a urychleně ji rozpustit“.

Podle stálého zástupce Sýrie Bashara Jaafari pomáhá koalice svým chování teroristickým skupinám, které vedou proti syrskému národu boj teroru a vražd. Poznamenal, že „ve svých oficiálních oznámeních členové komise přiznali, že v důsledku jejich činů, spáchaných pod záminkou boje s terorismem, byly zavražděny a raněny tisíce syrských dětí, žen a starých lidí“.

Syrský stálý zástupce se také odvolal na rezoluce Rady bezpečnosti, „ve kterých se píše o zákazu napadení civilního obyvatelstva, nemocnic, škol a vozů se zdravotnickou a potravinovou pomocí platícího pro všechny země“.

Státní zastoupení Sýrie pravidelně oficiálně informuje celosvětovou organizaci o počtu mrtvých a zraněných, a také o narušeních infrastruktury a materiálních škodách země v důsledku jednání koalice vedené USA.


Není zde článek celý?