Syrská armáda obklíčila největší baštu IS v Homsu, uvedl zdroj

Syrská armáda za podpory spojeneckých sil obklíčila největší baštu teroristické organizace Islámský stát ve městě As-Sukhna v provincii Homs, uvedl agentuře RIA Novosti zdroj z místa událostí.

„Armáda a spojenecké síly obklíčily As-Sukhna a stahují kolem něj smyčku. Do města však zatím nevstoupily. Boje probíhají na jeho okraji a útok na město pokračuje,“ uvedl zdroj agentury.

Město As-Sukhna je největší baštou Islámského státu v provincii Homs a jedná se o jeho poslední významnou oporu na cestě do obléhaného města Dajr az-Zaur.

Již přes tři roky jsou město Dajr az-Zaur a dva kilometry vzdálené vojenské letiště v plném obklíčení teroristů. Před několika měsíci se teroristům IS podařilo přeříznout spojení mezi městem a letištěm.

Navzdory pravidelným útokům Islámského státu za využití sebevražedných útočníků a vozidel pro bombové útoky síly Dajr az-Zauru nadále udržují své pozice a dokonce podnikají protiútoky. Vojáci a civilisté dostávají potraviny a munici pouze vzduchem. Na rozdíl od situace na letecké základně v samotném městě mohou přistát vrtulníky z Kámišlí, jež evakuují raněné a dopravují nezbytné zboží.


Není zde článek celý?