Systémy PVO RF jsou ve zvýšené pohotovosti kvůli situaci kolem KLDR

Systému PVO RF na Dálném východě jsou ve zvýšené bojové pohotovosti v souvislosti se situací kolem KLDR, a podnikají se dodatečná opatření k zajištění bezpečnosti Dálněvýchodního regionu, řekl v interview pro RIA Novosti senátor Viktor Ozerov, který předsedal dříve výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost.

„To, co se nyní děje kolem Severní Koreje nemůže u nás nevyvolávat znepokojení a pochopení nutnosti podniknout dodatečná opatření, abychom zajistili bezpečnost našeho území. Jednotky PVO a VKS v Dálněvýchodním regionu byly posíleny“, řekl.

Podle slov Ozerova jsou systému PVO na Dálném východě ve stavu stálé zvýšené bojové pohotovosti. „Sledujeme vývoj událostí kolem Severní Koreje, a pásmům eventuálních startů (severokorejských raket) se věnuje zvýšená pozornost“, řekl senátor.

Podotkl, že mezi úkoly ruských systémů PVO na Dálném východě jer zajištění bezpečnosti území RF v případě chybně zadaných souřadnic severokorejských raket, protože „pravděpodobnost chyby je tu dost velká“.

„PVO na Dálném východě má ostatně vážnější úkoly, než jsou severokorejské rakety. Síly PVO a jaderného zadržování umožňují zabraňovat Američanům v tom, aby podnikli rozhodnější kroky (vůči Severní Koreji)“, prohlásil Ozerov.


Není zde článek celý?