Takto útočí Íránci v Sýrii. Jejich schopnosti jsou překvapením (VIDEO)

Významný podíl na likvidaci „západního projektu“ v Sýrii má také šíitský Írán – i této zemi v minulých dnech syrský prezident Bašár Asad poděkoval za pomoc v boji proti terorismu. Úroveň schopností íránských sil na syrském bojišti je pro mnohé překvapením.

Zatím poslední video, zveřejněné šíitskou formací Kata’ib Sayyid al-Shuhada, ukazuje nasazení íránského útočného bezpilotního letadla Shahed-129 proti rozličným teroristickým cílům.

Na videu je zachycena práce operátorů i samotná likvidace vozidel a dalších objektů teroristů s pomocí naváděné munice.
Shahed-129 je bezpilotní průzkumný a útočný prostředek pro střední výšky (kategorie MALE). Jde o stroj íránské výroby, výsledek domácího vývoje v kombinaci s komerčně dostupnými technologiemi (např. motorem Rotax).
Za pozornost stojí fakt, že ještě nedávno západní experti zpochybňovali bojovou hodnotu prostředku Shahed-129 a obecně schopnost Íránu vyvinout a sestrojit podobný komplex – zejména dostatečně spolehlivý systém přenosu informací mezi pozemním střediskem a letounem v reálných bojových podmínkách, obzvláště při útočných operacích.
Že jejich předpoklady byly naprosto mylné, dokazují nejen záběry níže, ale i fakt, že americké letouny F-15E jen během července musely dvakrát (8. a 20. 7.) sestřelit stroje Shahed-129, které měly – podle americké strany – útočit na proamerické „opoziční síly“ na jihu Sýrie.

Geo, Eurasia24.cz
Foto: YouTube.com

loading…

Není zde článek celý?