Televizní pořad pomohl ztracenému turistovi přežít v australské divočině

Ztracený britský občan dokázal přežít na odlehlém místě Austrálie díky televiznímu pořadu o přežití v divočině. Napsal o tom list Telegraph.

Uvádí se, že se dvaatřicetiletý Anthony Collis spolu se svou přítelkyní rozhodl procestovat čtyři tisíce kilometrů z města Perth do Darwinu po té nejodlehlejší možné trase. Asi v polovině cesty se pár pohádal a rozdělil. Auto, které uvízlo v písku, bylo rovněž nutné opustit.

Dehydrované a dezorientované dívce se podařilo dojít do tábora horníků, kde nahlásila ztrátu svého přítele. Ten byl nalezen až za tři dny. Do záchranné operace bylo zapojeno letectvo a místní stopaři.

Jak Collis později uvedl, dokázal přežít díky poznatkům, které získal pravidelným sledováním pořadu britského cestovatele, televizního moderátora a spisovatele Beara Gryllse Nutné k přežití, ve kterém Grylls ukazuje, jak lze přežít v extrémních oblastech. Brit uvedl, že se po dobu tří dnů živil hmyzem a květinami a že se na noc zahrabával do písku a přikrýval listy, aby neumrzl.

Collis byl na vrtulníku dopraven do nemocnice ve státě Západní Austrálie. Podle listu Times v pondělí byl muž propuštěn. Poté se Collis se svou přítelkyní vrátil do pouště pro své auto.


Není zde článek celý?