Topolánek: Babiš je příčinou dnešního marasmu. Volič naskočil na jeho triky

Bývalý premiér a šéf ODS Mirek Topolánek se vyjádřil k předvolební situaci v České republice a k situaci Andreje Babiše. Před tím varoval. V rozhovoru pro info.cz upozornil, že role, do které se Babiš neustále staví, tedy že je tím, koho donutila jít do politiky žalostná situace na politické scéně, není pravdivá. Za příčinu marasmu označil Topolánek právě Babiše.

„Babiš a jemu podobní protagonisté minulého režimu měli po změnách nejlepší startovací pozici, nulové skrupule, vyoperované svědomí a paměť a jsou daleko spíše příčinou a akcelerátorem dnešního marasmu než důsledkem. Uměli využít chyb, děr a byli přímou součástí a spolutvůrci netransparentních kroků a korupce. Nenabíhejte na Babišovo klišé, že jej vyrobilo pouze selhání tradičních stran,“ upozornil bývalý předseda ODS.

Dále také naznačil, že by voliči neměli svůj hlas podceňovat a měli by si uvědomit, že nadcházející volby jsou velmi důležité. Podle Topolánka Babiš používá několik jednoduchých triků. „Volič, experimentující v době relativního blahobytu se svým cenným hlasem, naskočil na Babišovy triky: vlastním média – vlastním pravdu; nejsem politik – nepotřebuji program; mám prachy – nemusím krást; politici kradou – já úspěšně podnikám. Laciné, účinné a nebezpečné!“ vyjmenoval Mirek Topolánek, za jehož šéfování získala ODS zhruba 36% hlasů.

V rozhovoru také uvedl, že mu stále více lidí říká, že budou opět volit ODS. Varoval ale vedení strany před myšlenkami na povolební spolupráci s ANO. Tu nazývá kolaborací.

Není zde článek celý?