Tvůrce Hry o trůny řekl, proč zabíjí hlavní hrdiny svých knih. Video

Americký spisovatel, autor ságy Píseň ledu a ohně, na základě které je natáčen populární seriál Hra o trůny George Martin řekl, že své hrdiny zabíjí proto, aby neustále své čtenáře držel v napětí a ve strachu.

„Když se hrdina ocitá v nebezpečí či nesnázích, chci, aby měl čtenář strach, aby byl v napětí, znepokojen. Myslím si, že jediný způsob, jak toho dosáhnout, je někoho důležitého neočekávaně zabít. Tehdy bude čtenář vědět, že ty skutečně hraješ, že je to kniha, ve které se může odehrát cokoli a, pokud se objeví nebezpečí, osobnost může nepřežít. Proto jsem zabil Eddarda Starka,“ řekl Martin žurnalistům.

Eddard Stark, jeden z hlavních hrdinů Písně ledu a ohně, byl zabit na konci prvního románového cyklu.

Martin vysvětlil, že když byl ještě mladík, tak četl knihy, které byly příliš předpověditelné. „Začínáš číst první hlavu a už víš, co bude dál. Tady je hrdina, tady je záporák.

Hrdina bude po nějakou dobu v nesnázích, ale ve výsledku zvítězí. Neexistuje reálné nebezpečí pro hrdinu. Nerad čtu takové knihy. Já rád čtu knihy, které mě udivují, šokují, vedou mě v neočekávaných směrech, vyvolávají ve mně emoce, vzrušují mě, drží mě v napětí,“ řekl spisovatel.


Není zde článek celý?