Ukrajina bude členem Evropské unie, prohlásil Porošenko

Ukrajinský prezident Petro Porošenko je přesvědčený, že se jeho země stane členem Evropské unie díky svému úsilí, se kterým provádí reformy.

Včera předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker prohlásil, že Ukrajina v současnosti nemá vztah ani k Evropské unii, ani k NATO a všichni si to musí uvědomovat.

„Naše společné úsilí bude vést k tomu, že se Ukrajina stane členem EU a stane se to v první řadě kvůli tomu, že v to věříme. A my společně měníme náš stát. Děláme Ukrajinu úspěšnou,“ řekl Porošenko na pracovní návštěvě ve Lvovské oblasti během otevření nové školy.

Podle něj o úspěchu prováděné politiky svědčí ratifikace asociační dohody s EU, jež začne platit od 1. září, a zrušení vízové povinnosti s Evropskou unií.

„Již za dva dny — 1. září — budeme mít svátek nejen kvůli tomu, že děti půjdou do školy. Prvního září začne platit klíčový politický dokument pro náš stát — asociační dohoda s Evropskou unií… Dnes stojíme před úkoly, které jsou jasně předepsané v dohodě o asociaci — co a kdy musíme učinit,“ uvedl prezident.


Není zde článek celý?