Ukrajina se poprvé zúčastní vojenského cvičení zemí visegrádské čtyřky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se s polským ministrem obrany Antonim Macierewiczem dohodl na tom, že se ukrajinští vojáci poprvé zúčastní vojenského cvičení zemí visegrádské čtyřky (Polska, Maďarska, Česka a Slovenska), uvedla ve čtvrtek tisková služba ukrajinského prezidenta na závěr jejich jednání.

„Petro Porošenko a Antoni Macierewicz projednali otázky dalšího posilování vojensko-technické spolupráce mezi Ukrajinou a Polskem, plnění rozhodnutí varšavského summitu NATO a rovněž otázky aktivizace účasti Ukrajiny na mnohonárodnostních cvičeních. Byla dosažena dohoda o tom, že se jednotky ukrajinských ozbrojených sil poprvé zúčastní vojenského cvičení zemí visegrádské čtyřky,“ stojí ve zprávě.

Podle údajů tiskové služby Macierewicz potvrdil, že Polsko i nadále bude neochvějně podporovat úsilí o obnovu územní integrity a suverenity Ukrajiny.

„Evropa bez Ukrajiny není plnohodnotná ani v politickém, ani v ekonomickém a ani ve vojenském ohledu. Polsko bylo, je a bude spolu s Ukrajinou, neboť vaše země brání Evropu,“ uvádí Porošenkova tisková služba slova polského ministra.


Není zde článek celý?