Ukrajina se připravuje na zmaření „školního příměří“, oznámili v DLR

Operační velení DLR má informace o přípravě úplného zmaření „školního příměří“, oznámil zástupce velitele operačního velení republiky Eduard Basurin.

„…Potvrzením ukrajinským vojenským velením připravovaného úplného zmaření „školního příměří“ slouží stahování těžké techniky k linii střetu. Byl zaznamenán pohyb osmi tanků 28. samostatné mechanizované brigády ve směru Starognatovky.

V Minsku na jednáních o Ukrajině došlo dříve k dohodě o příměří od 0:00 hodin 25. srpna. Bylo nazváno „školním příměřím“.

Také oznámil, že Kyjev nedodržuje příměří.

„S lítostí podotýkám, že dosažené dohody v normandském formátu, které byly potvrzené zástupci kontaktní skupiny v Minsku, o úplném okamžitém ukončení palby po celé linii střetu opět nejsou ukrajinskou stranou dodržovány,“ řekl.

Basurin oznámil, že neměl žádné iluze o slíbeném příměří ze strany agresora. „Ozbrojené síly DLR přísně dodržují příměří a vyžadujeme to také od velení ukrajinské armády, protože podobné dohody musí být dodržovány oběma stranami,“ zdůraznil zástupce velitele operačního velení DLR.


Není zde článek celý?