Ukrajinská armáda je připravena dodržovat vyhlášené příměří

Ukrajinská armáda v úterý oznámila, že dodržuje režim zastavení palby na Donbasu, ale je připravena „adekvátně reagovat“ v případě útočných operací a ostřelování ze strany povstalců.

V rámci kontaktní skupiny pro řešení situace na východě Ukrajiny došlo k dohodě o vyhlášení nového, „školního“, příměří na Donbasu s platností od půlnoci 25. srpna. Od začátku tohoto roku se jedná již o pátý pokus stran zastavit palbu a třetí pokus od začátku celého konfliktu dosáhnout příměří k 1. září.

„Síly ATO (protiteroristické operace) dodržují vyhlášený režim ticha… Spolu s tím velení ATO prohlašuje, že všechny síly a prostředky jsou připraveny adekvátně reagovat na potenciální útočné operace a ostřelování ze strany nepřítele, jež by přímo ohrozily životy civilního obyvatelstva a vojáků ATO,“ uvádí se ve zprávě tiskového centra štábu vojenské operace na Facebooku.

Ve zprávě se rovněž uvádí, že „režim zastavení palby u příležitosti začátku školního roku musí vytvořit vhodné podmínky pro pokrok mírového procesu s cílem obnovení suverenity a teritoriální integrity Ukrajiny“.


Není zde článek celý?