Ukrajinské ministerstvo obrany obvinili z dodávek „psího žrádla“ místo dušeného masa

Dušené maso v konzervách, kterým krmí ukrajinské vojáky, není vhodné ke konzumaci. Tento produkt odmítají dokonce i psi. Takové prohlášení učinili na tiskové konferenci v Kyjevě příslušníci ukrajinské armády a dobrovolníci, uvádí ukrajinský list Věsti.

„Konzervy obsahují potravinový odpad, žíly, štětiny a chrupavky. Tyto konzervy jsme otevřeli u nás v kanceláři a náš vztek nemá hranice. Zápach se rozšířil po celé místnosti a ztratili jsme chuť na oběd. Toto maso odmítli jíst dokonce i psi. Dělá se jim špatně,“ prohlásila dobrovolnice Vlasta Negrjaová.

Rotný 128. samostatné horské pěchotní brigády ukrajinských ozbrojených sil Mikolaj Choduňko prohlásil, že ukrajinští vojáci používají tuk z dušeného masa na rozdělání ohně. „Otevíráš tuto konzervu s dušeným masem, jíš tuto substanci a pak žaludek začíná (…), ležíš a přemýšlíš: Co jsi to snědl?“ řekl rotný.

Poslanec ukrajinského parlamentu Vitalij Kuprij, který se účastnil konference, na svém Facebooku prohlásil, že „úředníci z ministerstva obrany se snažili krmit naše hrdiny psím žrádlem, které vypadalo jako konzervy s dušeným masem“.

Podle dobrovolníka Bohdana Chaustova laboratorní testy potvrdily, že konzervy nejsou vhodné ke konzumaci.


Není zde článek celý?