Ukrajinští turisté nevěří „strašákům“ Kyjeva, řekli na Krymu

Ukrajinští turisté i nadále jezdí na dovolenou na Krym, fronty na hranicích se zkrátily, sdělil RIA Novosti předseda výboru parlamentu Krymu pro lázeňská střediska a turistiku Alexej Čerňak.

Před časem ruští pohraničníci uvedli, že Ukrajinci stojí v kilometrových frontách a celé hodiny čekají na přechodech, aby mohli jet odpočívat na Krym.

Předseda státního výboru krymské vlády pro věci mezinárodnodních vztahů Zaur Smirnov uvedl, že ukrajinská vláda vydala příkaz, aby byly vytvářeny umělé překážky na hranici s Krymem s cílem komplikovat ukrajinským turistům cesty do krymských lázní.

„Turisté z Ukrajiny i nadále jezdí na dovolenou na Krym. Fronty na hranicích se v současné době zkrátily, velké zácpy nejsou. Turisté chápou, že veškeré strašení, vsugerovávané v jejich zemi o Krymu, je lež“, řekl Čerňak. Podle jeho slov konečné výsledky s čísly o počtu turistů z Ukrajiny budou uveřejněny koncem lázeňské sezóny. „Pohraniční služba nám poskytuje veškeré informace jak se náleží“, zdůraznil zdroj agentury.


Není zde článek celý?