USA a Jižní Korea hodlají „demonstrovat KLDR sílu“

USA a Jižní Korea hodlají v rámci své vojenské aliance dál pokračovat v zastrašování KLDR a předvádět svoji sílu společně nebo zvlášť, praví se v referátu, který byl zveřejněn v pondělí výborem jihokorejského parlamentu pro obranu.

Soulská informační agentura Jonhap sdělila, že se v referátu ministerstva obrany Republiky Korea praví, že v souvislosti s hrozbou KLDR odpálit čtyři rakety směrem k ostrovu Guam hodlá aliance USA a Jižní Koreje „projevit vůli a schopnost k mocnému reagování, což v případě nutnosti uskuteční.“

Podle údajů Jonhap se předpokládá, že jihokorejská armáda předvede samostatně nebo v rámci společných cvičení s USA svoji vojenskou sílu. Navíc mají být posíleny přípravy na odvetu za jaderné a raketové zkoušky KLDR v rámci vojenských cvičení Ylči — Freedom Gardian. Na jihu Korejského poloostrova mají být rovněž rozmístěny americké strategické zbraně, jež se také zúčastní manévrů.

Jižní Korea hodlá urychlit za účelem posílení americko-jihokorejského vojenského svazku dočasné rozmístění na svém území čtyř dodatečných protiraketových systémů THAAD, kromě dvou, které již tam byly přesunuty, potvrdilo ministerstvo obrany. Přitom varovalo, že tyto přípravy mohou být příčinou „strategických nebo taktických provokací“ ze strany KLDR.


Není zde článek celý?