USA nepustily hudebníka na festival Koktebel Jazz Party

Předseda organizačního výboru Koktebel Jazz Party, generální ředitel MIA Rossija segodnia Dmitrij Kiseljov uvedl, že americký hudebník nemohl v roce 2015 přijet na Krym na festival kvůli dopisu od amerického MZV, které vyhrožovalo trestem za vystoupení na poloostrově.

„Předloni k nám měl přijet Arturo Sandoval, vynikající americký trumpetista kubánského původu a najednou dostal dopis od amerického ministerstva zahraničí, v němž mu bylo vyhrožováno pokutami a tresty, jestliže vystoupí v Koktebelu. Přeposlal dopis nám a my jsme se velmi dlouho smáli: dnes hraješ jazz a zítra zradíš vlast. Bylo to spravedlivé pro Ameriku, ale ne pro Rusko. Pro nás je to minulost, ale pro ně — současnost“, řekl Kiseljov na tiskové konferenci.

Přitom vystoupit na festivalu v roce 2017 se rozhodl kolektiv z New Orleans.

„Nedávno, v polovině června, jsme s manželkou Marií byli v Americe… Speciálně jsme přijeli do New Orleansu, tam je sál, kde se zachovávají tradice neworleánského jazzu. Když tam skončilo vystoupení, vyšel jsem na jeviště a pozval je do Koktebelu. A oni přijeli“, řekl Kiseljov.


Není zde článek celý?