USA se domnívají, že ve Venezuele došlo k „uchvácení moci“

USA pokládají za „uchvácení moci“ prohlášení národního ústavodárného shromáždění Venezuely o tom, že přebírá zákonodárnou pravomoc parlamentu, praví se v prohlášení oficiální mluvčí MZV USA Heather Nauertové, které dostala agentura RIA Novosti.

„USA rozhodně odsuzují rozhodnutí nezákonného ústavodárného shromáždění o tom, že přebírá zákonodárnou pravomoc. Toto uchvácení moci je zaměřeno na nahrazení demokraticky zvolené národní shromáždění (parlament) autoritativním výborem, který jedná mimo zákon. Podle našeho názoru je demokraticky zvolené národní shromáždění jediným legitimním zákonodárným orgánem“, prohlásila Nauertová.

„Dokud se bude režim (prezidenta Nicoláse) Madura chovat jako autoritativní diktatura, jsme ochotni využít celé ekonomické a diplomatické moci Ameriky k tomu, abychom podpořili lid Venezuely, který se pokouší obnovit demokracii“, dodala Nauertová.

Dříve bylo oznámeno, že ústavodárné shromáždění Venezuely prohlásilo, že převezme zákonodárnou pravomoc kongresu, který kontroluje opozice.


Není zde článek celý?