USA zařadily do sankčního seznamu ohledně KLDR čtyři Rusy

Odbor Ministerstva financí USA pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) zařadil do sankčního seznamu ohledně KLDR šest lidí včetně čtyř Rusů, uvádí se ve zprávě ministerstva.

Do sankčního seznamu byli zařazeni: Irina Hjujišová, spojená se společností Velmur management PTE LTD; Ruben Kirakosjan, spojený se společnostmi Gefest-M a Korea Tangun trading corporation, Michail Pisklin a Andrej Serbin.

Pod sankce se dostala i společnost Gefest-M, zaregistrovaná v Moskvě. Je obviňována ze spojení se severokorejskou obchodní korporací Tangun.

Kromě toho se omezení dotkla pěti společností z ČLR, dvou z Namibie a dvou ze Singapuru.

Ministerstvo financí USA zavedlo ještě v červnu sankce vůči občanům RF a KLDR v souvislosti s rozvojem severokorejského jaderného programu. Šlo mj. o tři ruské společnosti včetně Nezávislé ropné a plynové společnosti Eduarda Chudajnatova a její strukturu NNK Primorněftěprodukt.

Kromě toho podle tohoto dokumentu byly sankce uvaleny na občana Ruska Igora Mičurina spojeného s ruskou společností Ardis-Bearings (akciová společnost Ardis-Podšipnik) zaregistrovanou v Moskvě.


Není zde článek celý?