USA zaslaly na Ukrajinu první partii uhlí

Washington zaslal Kyjevu první partii uhlí v rámci dohody mezi společnostmi Centrenergo a Xcoal Energy & Resources, oznámilo velvyslanectví Ukrajiny v USA na své stránce na Facebooku.

„Velvyslanec Ukrajiny v USA Valerij Čalyj se zúčastnil ceremoniálu odeslání amerického energetického uhlí pro potřeby a. s. Centrenergo v mořském přístavu Baltimore (USA). Za americkou stranu se ceremoniálu zúčastnili náměstek ministra obchodu USA Israel Hernandez, pomocník ministra energetiky USA pro mezinárodní otázky Wells Griffit a vedení společnosti Xcoal“, uvádí se ve zprávě.

Včera šéf Centrenerga Oleh Kozenko oznámil podepsání kontraktu s Xcoal Energy & Resources v souladu s dohodami mezi prezidenty Ukrajiny a USA.

Dříve ukrajinská společnost Centrenergo se domluvila s americkou firmou Xcoal Energy & Resources na dodávkách 700 tisíc tun uhlí do konce tohoto roku.

Cena první partie amerického uhlí činí 113 dolarů za tunu včetně dopravy do oděského přístavu. Cena se bude měnit od dodávky k dodávce, oznámil šéf ukrajinské státní společnosti.


Není zde článek celý?