USA zaslaly syrským Kurdům 112 nákladních vozů se zbraněmi a střelivem

USA pokračují ve vyzbrojování sil sebeobrany syrských Kurdů a zaslaly jim během minulé noci 112 náklaďáků se zbraněmi a střelivem, uvádí v úterý agentura Anadolu s odkazem na korespondenta v syrské provincii Hasaka.

Turecko považuje síly sebeobrany syrských Kurdů za teroristickou organizaci, spojenou se zakázanou v zemi Stranou kurdských pracujících (SKP).

Uvádí se, že náklaďáky minulou noc přejely hranici Iráku a Sýrie a pohybují se směrem na sever provincie Rakka. Kolony jsou doprovázeny tankery a obrněnými vozidly americké armády. Jak uvádí agentura, v poslední době náklaďáky s americkými zbraněmi se přemísťují po Sýrii převážně v noci a jsou přikryty plachtou.

Minulý týden Americké velvyslanectví v Turecku popřelo zprávy médií o dodávkách tanků a těžkých zbraní ozbrojeným silám sebeobrany syrských Kurdů. Jak bylo uvedeno ve zprávě amerického diplomatického úřadu, pouze malá část americké vojenské pomoci je určena kurdským jednotkám Syrských demokratických sil s cílem osvobození Rakky od teroristické skupiny IS a USA zajišťují úplnou transparentnost vůči turecké vládě v otázce dodávek zbraní silám sebeobrany syrských Kurdů.


Není zde článek celý?