V Damašku ostřelovali komplex velvyslanectví Ruska

MZV RF uvádí, že byl 2. srpna v Damašku minometně ostřelován ze strany pozic bojovníků teroristických skupin komplex velvyslanectví Ruska v Damašku.

Přičemž dvě střely dopadly na území ruské diplomatické mise a další dvě vybuchly v bezprostřední blízkosti vnějšího perimetru zahraničního úřadu. Ve sdělení se upřesňuje, že „se šťastnou náhodou obešli bez obětí, vznikla nevýznamná materiální škoda“.

„Rázně vyšetřujeme teroristické útoky na ruské diplomatické zastoupení v Damašku. Chtěli bychom ještě jednou připomenout, že Rusko opakovaně upozorňovalo na barbarský charakter ostřelování, kterému teroristé pravidelně vystavují obytné byty v Damašku a dalších hustě obydlených syrských měst,“ zdůrazňuje ruské MZV.

Ruský zahraniční úřad doufá, že morální a etické normy „kolegů z řady západních zemí v Radě bezpečnosti OSN umožní náležitě veřejně zhodnotit tento zločinný útok“.
„Za sebe potvrzujeme, že hlavní a navazující linie Ruska pro vedení nekompromisního boje s teroristy v Sýrii bude pokračovat,“ píše se ve sdělení.


Není zde článek celý?