V DLR obvinili ukrajinskou stranu z falšování údajů o ostřelování vesnice Zajceve

Zástupci Ukrajiny ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci otázek zastavení palby (SCKK) předali štábu vojenské operace ukrajinských ozbrojených sil nepravdivé údaje o ostřelování vesnice Zajceve na předměstí Horlivky. Novinářům to prohlásil zástupce velitele operačního velitelství Doněcké lidové republiky Eduard Basurin.

V pátek ukrajinské ministerstvo obrany obvinilo milice z ostřelování obytných budov ve vesnici Zajceve na Donbasu a vozidlo kyjevských zástupců v SCKK. Basurin tehdy tato obvinění označil za další mediální dezinformaci a uvedl, že „zástupci v SCKK ani ruské, ani ukrajinské strany toto ostřelování oficiálně nepotvrdili“.

„Následky ostřelování vesnice Zajceve, které spáchaly ukrajinské ozbrojené síly, zaznamenali zástupci ukrajinské strany v SCKK. Později zástupci SCKK předali do štábu ATO (protiteroristické operace) falešné údaje jako důkaz. Tiskové středisko ATO již tradičně během pokusu o zametení stop rychle obvinilo ozbrojené síly DLR z porušení příměří,“ řekl v neděli Basurin.

„Kromě toho existuje velká pravděpodobnost, že v těchto oblastech dojde k organizaci provokací, aby byly vytvořeny vhodné podmínky pro obvinění DLR z destabilizace situace,“ dodal zástupce velitele.


Není zde článek celý?