V DLR oznámili postup kolony Pravého sektoru na jih Donbasu

Velení DLR oznámilo přemístění kolony bojovníků jednotky ukrajinských nacionalistů z Pravého sektoru na jih Donbasu, a ukrajinské silové struktury v mariupolském směru byly uvedeny do bojové pohotovosti.

„Kolem 19 hodin byla v okolí Marjinky (Kyjevem kontrolovaného města) zaznamenána kolona z pěti autobusů a pěti obrněných vozů Kraz, a v okolí Kramatorska (také pod kontrolou Kyjeva) kolona z 28 nákladních automobilů s nacionalisty Pravého sektoru. Veškerá technika postupovala jižním směrem do pásma odpovědnosti 59. brigády“, řekl novinářům mluvčí operativního velení DLR.

Podle jeho slov jedou bojovníci Pravého sektoru na jih Donbasu, aby „se pomstili ukrajinským vojákům za smrt svých spolubojovníků“ při ostřelování pozic nacionalistů z raketometů Grad v neděli odpoledne.

„V souvislosti s tím byly všechny jednotky OS Ukrajiny dislokované ve směru Mariupolu uvedeny do bojové pohotovosti. Velení „protiteroristické operace“ plánuje použít sil a prostředků, jimiž disponuje, k úplné likvidaci radikálů, kteří tam přicházejí, a obvinit z toho OS DLR prostřednictvím jimi kontrolovaných médií, která se nacházejí v pásmu „protiteroristické operace“, prohlásilo operativní velení.


Není zde článek celý?