V Gruzii řekli, kolik let hrozí Saakašvilimu

Bývalému gubernátorovi Oděské oblasti a gruzínskému exprezidentovi Michailu Saakašvilimu hrozí až jedenáct let vězení, uvedla v rozhovoru pro portál Obozrevatel prokurátorka Hlavní prokuratury Gruzie Natija Songulašviliová.

„V současné době Hlavní prokuratura Gruzie obviňuje Michaila Saakašviliho ze čtyř trestních činů, jejichž vyšetřování již skončilo a nyní probíhá soudní řízení v Tbiliském městském soudu,“ prohlásila Natija Songulašviliová.

Prokurátorka uvedla, že Saakašvili se obviňuje z vraždy Sandra Girgvlianiho, zpronevěření státních peněz, brutálního fyzického útoku na poslance gruzínského parlamentu Valerije Gelašviliho a rovněž z obsazení a konfiskace televizní společnosti Imedi.

Od roku 2012 podle gruzínských zákonů nelze uložit více trestů na jednou a výše konečného trestu odpovídá nejzávažnějšímu obvinění. Proto v případě, že Saakašvili bude uznán vinným, dostane pouze jeden trest.

Gruzie dříve poslala do Polska žádost o zjištění místa, kde Saakašvili pobývá, když se objevila informace o tom, že dorazil do Varšavy. Sám politik prohlásil, že přiletěl ze Spojených států do Polska ihned, jak se dozvěděl, že ho připravili o ukrajinské občanství a hodlá navštívit další evropské země.

Saakašvili podotkl, že polskou hranici překročil pomocí svého ukrajinského pasu navzdory tomu, že přišel o občanství.


Není zde článek celý?