V Kremlu oznámili, že zákon o nových sankcích de facto nic nemění

Podpis zákona o protiruských sankcích americkým prezidentem de facto nic nemění, dokument by se stal zákonem v každém případě, oznámil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Dříve ve středu zástupce Bílého domu potvrdil RIA Novosti, že americký prezident Donald Trump podepsal zákon o sankcích. Americký senát na konci července schválil zákon o sankcích vůči Rusku, Íránu a KLDR. Dříve americká sněmovna reprezentantů schválila tento dokument převažující většinou hlasů (419-3), v senátu byly výsledky hlasování stejné. Pro bylo 98, proti 2. Tím pádem měl kongres dostatečné množství hlasů, aby přehlasoval možné veto prezidenta Trumpa. Dá se říci, že byl prezident země donucen návrh zákona podepsat.

„Není to novinka. Je to o tom, že byl schválen návrh zákona a s podpisem nebo bez podpisu prezidenta (USA) by se stal zákonem automaticky. Takže to de facto nic nemění,“ oznámil Peskov novinářům, když komentoval návrh zákona podepsaný Trumpem.

„Jaká odvetná opatření? To není nic nového, už byla schválena odvetná opatření,“ dodal, když odpovídal na otázku o tom, jestli budou nějaká odvetná opatření.


Není zde článek celý?