V Kyjevě má být zahájeno soudní přelíčení kauzy ruského vojáka

Podolský obvodní soud v Kyjevě zahájí ve čtvrtek soudní vyšetření trestné kauzy vojenského příslušníka RF Alexandra Baranova, který byl unesen ukrajinskou Bezpečnostní službou (SBU) na hranici s Krymem a obviněn z dezertérství z ukrajinské armády a z vlastizrady.

Soud s Baranovem trvá již šest měsíců. Poslední zasedání se konalo 30. června, měla to být první etapa soudu: vznesení prokurátorem obžaloby. To se ale nekonalo kvůli dlouhému procesu náhrady obhájců obžalovaného. Za dobu trvání soudu se již vystřídali čtyři obhájci.

Na čtvrtečním zasedání, které má být zahájeno v 15:00 (14:00 SEČ), má soud konečně zahájit věcné přelíčení.

Soud zatím nepospíchá a Baranov je i nadále ve vyšetřovací vazbě v Kyjevě. Po celou tuto dobu prodloužil Podolský obvodní soud nejednou termín jeho vazby. Podle posledního rozhodnutí má její termín vypršet 10. září a proto prokuratura nejspíš požádá soud o prodloužení vyšetřovací vazby o dva další měsíce.

Pracovníci ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) loni nezákonně zadrželi a odvezli z Krymu na Ukrajinu dva ruské vojáky.

Zdroj RIA Novosti později upřesnil, že pracovníci SBU vylákali ruské kontraktory Maxima Odincova a Alexandra Baranova na hraniční přechod Džankoj, kde jim měli předat dokumenty o vysokoškolském vzdělání.


Není zde článek celý?