V Libanonu našli u teroristů an-Nusrá americké rakety

Libanonští vojáci našli ve skrýši se zbraněmi bojovníků teroristické organizace Fronta an-Nusrá protiletadlovou raketu a protitankové rakety TOW americké výroby, oznámila agentura Reuters s odvoláním na zdroj v libanonské bezpečnostní službě.

Vojáci našli rakety poté, co dobyli na teroristech nazpět několik pozic na severovýchodě Libanonu.

Náměstek syrského ministra zahraničí Faisal Mikdad dříve oznámil, že jedovaté látky, které byly nalezeny ve skladech zbraní opuštěných bojovníky, svědčí o tom, že byly dodány teroristům v Sýrii z USA a Velké Británie. Podle náměstka ministra byly jedovaté látky objeveny ve skladech bojovníků jak v Aleppu, tak i v osvobozených oblastech na východním předměstí Damašku.

Zástupci společností vyvrátili svůj podíl na dodávkách podobné munice do Sýrie. V Pentagonu také prohlásili, že nedodávali chemické zbraně teroristům.

Oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharovová prohlásila, že případné dodávky jedovatých látek jsou za hranici pochopení. V OSN podotkli, že zkoumají informaci o zdrojích dodávek chemických zbraní teroristům, odmítli však komentovat obvinění vytyčená syrskými úřady.


Není zde článek celý?