V Litvě zmařili pokus prodat Ukrajince do Británie do otroctví

Litevská pohraniční služba rozbila mezinárodní síť obchodníku s lidmi. Gang měl v úmyslu nelegálně dopravit do Británie Ukrajince, kteří dorazili do Litvy, uvedla tisková služba pohraničníků.

„Kriminalisté litevské státní pohraniční služby ve spolupráci s kolegy z Ukrajiny, Velké Británie, Polska a Litvy rozbili mezinárodní síť obchodníků s lidmi. Během vyšetřování bylo zjištěno, že Ukrajinci, kteří dorazili do Litvy, měli být převezeni do Velké Británie na nucené práce,“ stojí ve zprávě.

Podle tiskové služby litevská policie v pondělí zadržela v Šiauliaijském a Mažeikiaiském okrsku tři občany Litvy a jednoho občana Ukrajiny. „Ukrajinec je podle posledních údajů hlavním organizátorem schématu nelegálního převozu lidí do Velké Británie. Litevci tomuto převozu dopomáhali,“ uvedli v tiskové službě.

Inspektoři provedli prohlídku v místnostech zadržených osob. Během ní našli devět ukrajinských občanů, kteří „měli být dopraveni do Anglie na nucené fyzické práce v otrockých podmínkách“. Podle údajů ukrajinské policie při domovní prohlídce na Ukrajině byla zabavena nelegálně držená zbraň spolu s padělanými doklady pro převoz lidí přes hranice.


Není zde článek celý?