V LLR hovořili o vozidle pěchoty, které přejelo spící ukrajinské vojáky

Dva ukrajinští vojáci zahynuli v Donbasu poté, kdy na ně najelo bojové vozidlo pěchoty. Hovořil o tom oficiální zástupce Lidové milice jednostranně vyhlášené Luhanské lidové republiky Andrej Maročko, uvádí LuhanskInformCentr.

K události došlo 21. srpna u vesnice Toškovka v Popasňanském okresu Luhanské oblasti. „Následkem samovolného neřízeného pohybu vojenského vozidla zahynuli dva vojáci ukrajinských ozbrojených sil, kteří spali v jeho stínu. Vedení brigády uvedlo ztráty jako následek ostřelování ze strany Lidové milice LLR“, uvedl Maročko.

Podle jeho tvrzení vedení OSU za peníze zavírá oči na nedbalost podřízených. Podplukovník dodal, že s cílem odhalení skutečného rozsahu utajovaných nebojových ztrát přijel na kontrolu do desáté horské útočné brigády velitel zvláštní taktické skupiny Luhansk.

„Podle oficiální verze [оn] přijel zkontrolovat potravinové zajištění brigády kvůli stále častějším stížnostem vojáků, kteří jsou stejně jako dříve opuštěni veliteli, pijí vodu div ne z louží a jedí to, co sami dokáží najít“, informoval Maročko.


Není zde článek celý?