V LLR oznámili přechod ukrajinského špiona na stranu domobranců

Ministerstvo národní bezpečnosti samozvané Luhanské lidové republiky oznámilo RIA Novosti, že ukrajinskými tajnými službami naverbovaný bývalý žoldák přešel na stranu domobrany LLR.

„Občan Luhansku Vadim Alexejev povolaný do ukrajinské armády v roce 2014 se po několika letech služby ve vnitřních vojskách rozhodl skončit a vrátit se domů. Před odjezdem do LLR byl Vadim naverbován do SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny),“ oznámila RIA Novosti tisková služba Ministerstva národní bezpečnosti LLR.

Jak tvrdí ministerstvo, Alexejev dostal přezdívku Jazva a měl za úkol shromažďovat informace o členech domobrany LLR. „Pracovníky tajných služeb Ukrajiny zajímaly zejména informace o výjezdu vojáků Lidové milice a jejich příbuzných na území kontrolované kyjevskými vojáky,“ oznámila tisková služba.

Podle partnera agentury Alexejev po návratu do Luhansku zničil všechny sim karty, kterými měl předávat SBU informace, zařídil si pas LLR a při vstupu do vojenské služby Lidové milice se doznal Ministerstvu národní bezpečnosti.

„Podle dodatku ke článku 335 Trestního zákoníku LLR (vlastizrada) je včasné oznámení spolupráce s tajnými službami důvodem pro zbavení trestní odpovědnosti,“ zdůraznili na ministerstvu.


Není zde článek celý?