V MiGu uvedli, že v polovině příštího desetiletí budou připraveni sestrojit nový stíhač

Perspektivní letecký komplex – dálkový přepadový stíhač (PAK DP) může přijít na svět již v polovině příštího desetiletí. Podle portálu Lenta.ru to uvedl generální ředitel ruské letecké korporace MiG Ilja Tarasenko.

„Za podmínky, že dostaneme objednávku od ministerstva obrany, tak, jak jsem již dříve říkal, začneme plnohodnotný vývoj a dodávky tohoto letadla v polovině příštího desetiletí,“ řekl Tarasenko a dodal, že PAK DP bude zdokonalením záchytného stíhače MiG-31.

V červnu Tarasenko prohlásil, že MiG pracuje nad novým záchytným stíhačem z vlastní iniciativy (tj. aniž by dostal objednávku nebo financování ze strany ministerstva obrany).

O vytvoření nového letounu, který má nahradit MiG-31 (hypotetický spekulační název, který se objevuje v médiích, je MiG-41), se mluvilo ještě v roce 2014 s tím, že práce měly být zahájeny po roce 2017 a sériová výroba měla být spuštěna v roce 2025.

Nicméně v srpnu 2015 vrchní velitel ruského letectva Viktor Bondarev uvedl, že konstruktérské a experimentální práce nebudou zahájeny dříve než v roce 2019.


Není zde článek celý?